V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r. została wyłączona

19 maja 2019 r.:
(J 13, 31-33a. 34-35)
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: ”Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko – jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale – jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię – dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

KOMENTARZ DO CZYTAŃ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

  1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską do NMP w Osieku – w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o 17.30, w Pieszkowie w środę o 16.30, w Kłopotowie we wtorek o 17.00.
  2. W środę 22 maja w kościele w Pieszkowie próba ceremonii przed Bierzmowaniem i spowiedź dla kandydatów i ich rodzin. W piątek 24 maja w uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych młodzież naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość rozpoczynamy w kościele w Pieszkowie o g. 17.00.
  3. W czwartek 23 maja próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. – godzina 19.30 w Domu Parafialnym.
  4. W sobotę 25 maja – po wieczornej Eucharystii w kościele w Osieku – spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają I rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.
  5. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.


                                                                                   ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz