V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r. została wyłączona
 1. Zgodnie z dekretem biskupa legnickiego dzisiaj 2-go maja, dzień po liturgicznym wspomnieniu, dokonamy Aktu Zawierzenia Parafii św. Józefowi. W dniach 9 – 16 października w naszym dekanacie Lubin Wschód odbędzie się peregrynacja obrazu św. Józefa.
 2. ZMIANA TAJEMNIC ŻYWEGO RÓŻAŃCA: Róża M. B. Częstochowskiej – 1 maja g. 17.00; Róża Królowej Polski – 3 maja g. 19.00; Róża św. Józefa (męska) – 6 maja (I Czwartek miesiąca) – g. 19.00; Róża M. B. Wspomożenia Wiernych z Kłopotowa – 2 maja, g. 8.30; Róża Nieustającej Pomocy – 2 maja g. 10.00.
 3. W dniu 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00, Osiek – 11.30 i 19.00. We wtorek i w środę Msze święte w Osieku o g. 8.00.
 4. Ponadto w najbliższym tygodniu wspominamy: 4 maja – św. Floriana, 6 maja – św. Apostołów Filipa i Jakuba , 8 maja – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu: w Kłopotowie – piątek od g. 16.00; w Pieszkowie – od g. 17.30; w Osieku: w czwartek od 18.00 do 18.45 oraz w piątek od 18.30 do 19.00.
 6. W I piątek miesiąca: 7 maja – odwiedzam chorych od g. 9.00.
 7. W tym tygodniu wspominamy również św. Dominika Savio. W przyszłą niedzielę 9 maja uroczystość odpustowa w kościele w Kłopotowie, w którym patronuje ten włoski święty. Uroczysta Msza święta o godzinie 13.00. Będzie jej przewodniczył ks. Mateusz Nawrot, który za kilka dni będzie obchodził I rocznicę święceń kapłańskich.
 8. I Komunia św. dzieci z klasy III odbędzie się w dniach: OSIEK: w czerwcu: 3 – Boże Ciało; 5 – sobota, 6 – niedziela, 26 – sobota oraz 10 lipca – sobota; PIESZKÓW: 12 i 13 czerwca (sobota – niedziela) . W tych dniach – szczególnie w Boże Ciało i w niedziele, rozkład mszy świętych będzie zmieniony. Osoby, które zamówiły Msze święte w tych dniach prosimy o potwierdzenie godziny nabożeństwa u ks. Proboszcza.
 9. We wtorek 4 maja w g. 16.00 – 17.00 (maks. 12 osób) oraz w poniedziałek 10 maja (ZMIANA!) (maks. 24 osoby) w g. 16.00 – 18.00 młodzież z klasy VIII zapraszam na indywidualne spotkania i zakończenie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.  
 10. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków. Dziękujemy p. Annie Nowak za kilkuletnią pomoc przy sprzątaniu świątyń naszej parafii oraz p. Agnieszce Windysz – za opieką nad kościołem w Pieszkowie w ostatnich latach. W związku w tym, poszukujemy kogoś do pomocy przy sprzątaniu kościoła w Osieku i dziękujemy osobom, które podjęły się tych zadań w Pieszkowie. Za tydzień w Osieku po nabożeństwach można dokonać gotówkowych wpłat na sprzątanie świątyni.

  ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz