V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w kościele w Pieszkowie w czwartek 22 marca – g. 17.40, w kościele w Osieku w piątek 23 marca dla ogółu wiernych – g. 18.45. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę (Pieszków: ok. 9.35; Osiek: o 12.30).
 2. W tym tygodniu zapraszam na rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy rozkład można zabrać przy wyjściu z kościoła wraz za godzinami nabożeństw Wielkiego Tygodnia i datami innych ważnych wydarzeń parafialnych najbliższych miesięcy. O poniedziałku 19 marca możemy zgłaszać się do odczytywania tekstów na nabożeństwach Triduum Paschalnego.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich nabożeństwach. Przed Eucharystią o 11.30 w Osieku procesja z palmami. Gorzkie Żale w Osieku o godzinie 16.15 z kazaniem pasyjnym na zakończeni rekolekcji.
 4. W poniedziałek 19 marca, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – klasa II gimnazjum.
 5. Spotkania grupy wokalnej: w Osieku we wtorek – godz. 19.00; w Pieszkowie wtorek o 17.30. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież.
 6. We wtorek, środę i czwartek – rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej w Osieku. Spotkania w kościele o godz. 9.00. Zapraszamy na wspólną Eucharystię w czwartek. W związku z rekolekcjami dla dzieci – wtorek Msza Święta o godzinie 10.00.
 7. Ze względu na rekolekcje i spowiedzi przed Świętami kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek i piątek po nabożeństwie wieczornym.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 9. Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Częstochowy na dzień 16 czerwca 2018 r. Koszt (autobus + ubezpieczenie: 60 zł). Zapisy do końca marca.

           Wojciech Skowron sdb – Proboszcz