VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r. została wyłączona

1. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
2. Nabożeństwa majowe z Litanią Loretańską do NMP – w kościele w Osieku – codziennie przed Eucharystią (we wtorek 19 i w sobotę 23 maja po Eucharystii). W kościele w Kłopotowie: w poniedziałek 18.05 o g. 16.30; w kościele w Pieszkowie: w piątek 22.05. o g. 16.30.   
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec /w niedzielę o godzinie 20.30 – tylko online / – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.       
4. Do piątku 22 maja odmawiamy nowennę do Ducha Świętego w intencji diakona Mateusza Nawrota – naszego parafianina, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.            
5. W sobotę 23 maja o godzinie 12.00 w katedrze legnickiej diakon Mateusz z rąk biskupa legnickiego J.E. Zbigniewa Kiernikowskiego przyjmie świecenia kapłańskie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online – link we wpisie o Nowennie – powyżej).     
6. W niedziele o godzinie 14.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbe ks. Mateusz Nawrot odprawi mszę świętą prymicyjną. Kto chciałby jeszcze uczestniczyć w tej Eucharystii prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Wszystkich innych zachęcamy do wspólnej modlitwy (transmisja online). W niedzielę 24 maja nie będzie Mszy Świętej o godzinie 13.00. 

TRANSMISJA MSZY ŚW. PRYMICYJNEJ – 24 maja 2020 g. 14.00
.
7. Zgodnie z zarządzeniem biskupa legnickiego (z dn. 22.04.2020r.) obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.    
8. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wierni muszą zasłaniać usta i nos.
9. Limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach  w kościołach wynosi – 1 osoba na 10 m². W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o informację ile osób będzie mogło być obecnych na wyznaczonych nabożeństwach. W czasie nabożeństw pamiętamy również o odpowiedniej odległości między sobą (także podczas procesji do Komunii św.).   
10. W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym.    
11. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty proszę umawiać się na dogodny termin spowiedzi telefonicznie – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.    
12. Bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedzielę udzielam Komunii św. dla osób, które tego pragną – a wcześniej uczestniczyły we mszy św. online.   
13. Kancelaria czynna po wcześniejszym umówieniu terminu telefonicznie. Proszę dzwonić na numer parafii 511 476 570, w godzinach: 10.00 – 14.00, od poniedziałku do piątku.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.           
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl 
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN   
15. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.                                                                                  
                                                      
                                                         Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz