VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r. została wyłączona

(J 14, 23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: “Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie”.

 

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską do NMP w Osieku – w poniedziałek, środę, czwartek i w piątek o godzinie 17.30.
 2. W poniedziałek 27 maja w Kłopotowie nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.
 3. W czwartek 30 maja próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. – godzina 19.30 w Domu Parafialnym. Schola dziecięca spotyka się o g. 19.00.
 4. W piątek 31 maja liturgiczne wspomnienie Nawiedzenia NMP. W Pieszkowie o godz. 16.00 Msza św. i Nabożeństwo majowe.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec – szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to także I sobota miesiąca: po wieczornej Eucharystii odmówimy różaniec z rozważaniem i zakończymy litanią do NSPJ. Kancelaria będzie czynna w tym dniu po zakończeniu nabożeństwa.
 6. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 7. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu piątkowej uroczystości w kościele w Pieszkowie, podczas której 58 osób przyjęło Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy Rodzicom młodzieży za dar materialny, na pokrycie kosztów zakupu ławek i ogrzewania w kaplicy św. Barbary.
 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Anna Szturm. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen. W najbliższych dniach zostaną wpisane terminy Mszy św. od uczestników pogrzebu.

  Msze św. w intencji śp. Anny Szturm w kościele pw. Chrystusa Króla w Osieku (od uczestników pogrzebu):

  19 czerwca 2019 r. /środa/ – godz. 18.00
  18 lipca 2019 r. /czwartek/ – godz. 18.00
  16 sierpnia 2019 r. /piątek/ – godz. 18.00
  8 września 2019 r. /niedziela/ – godz. 13.00
  14 października 2019 r. /poniedziałek/ – godz. 18.00

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE: ” Sołtys i rada sołecka zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na festyn z okazji Dnia Dziecka który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 01 czerwca 2019 w świetlicy wiejskiej w Osieku – Rozpoczynamy o g. 15.00″.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Następujące osoby zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Szmidko, stanu wolnego, zamieszkały we Wrocławiu, i Malwina Baran, stanu wolnego, zamieszkała w Pieszkowie.

Osiek,  18 maja i 26 maja 2019 r.

                                                                                   ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz