VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

Bez kategorii Możliwość komentowania VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r. została wyłączona

1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorych – pamiętamy w modlitwie o chorych i tych, którzy opiekują się chorymi. Na Mszy świętej o godzinie 17.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Jest to II niedziele miesiąca – zapraszamy również młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z rodzinami.

2. O godzinie 18.00 w niedzielę spotkanie Róż Różańcowych w Domu Parafialnym – zapraszamy.

3. We wtorek wizytacja przełożonego salezjańskiej inspektorii we Wrocławiu ks. Jarosława Pizonia. O godzinie 18.00 będziemy modlić się wspólnie na Eucharystii.

4.Rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte: w Osieku o godzinie 9.00 i 19.00, w Kłopotowie o 16.00 i w Pieszkowie o 17.30. W czasie nabożeństw posypanie głów popiołem.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście – Osiek: w piątki – dla dzieci o godzinie 17.00, dla ogółu wiernych o g. 18.45. Pieszków: w czwartki po Mszy świętej (17.00) o g. 17.30. Gorzkie Żale odśpiewamy w Pieszkowie przed Eucharystią o 9.35, w Osieku przed Eucharystią o 12.30.

6. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły duszpasterzy, dziękujemy za złożone ofiary na cele duszpasterskie. Statystyki podane są na stronie internetowej: www.parafiaosiek.pl.

7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek 9.00 – 9.30 i w sobotę od 19.00 do 19.45.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.

                                                           Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz 

W Środę Popielcową – zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego – obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawo kanoniczne nie nakłada na wiernych natomiast obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii (chociaż jest to powszechną praktyką, z której nie powinno się rezygnować bez ważnej przyczyny).