VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby. To czas inicjatyw mających na celu poszukiwanie rozwiązań problemu, a także inicjatyw promujących abstynencję.
 2. Spotkania Duszpasterskie z Mszą świętą w Osieku:
  – 15 lutego /poniedziałek/ 19.00: Zagajnikowa (od 21 do 33 oraz od 34 do 52)
  – 16 lutego /wtorek/ 19.00: Słoneczna (od 1 do 14B).
 3. W Środę Popielcową Msze św.: w Osieku o godzinie 10.00 i 19.00, w Kłopotowie o godzinie 16.00, w Pieszkowie o godzinie 17.30.
 4. W sobotę 20 lutego o godzinie 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godzinie 17.00. Po zakończonym nabożeństwie Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź do godziny 18.30.
 6. W wtorek 23 lutego o godzinie 18.30 w Domu Parafialnym – spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i w środę 24 lutego o godzinie 18.30 w Domu Parafialnym spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. Można korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej; zachęcamy – szczególnie seniorów i osoby podatne na infekcje.
 8. Zapraszamy mężczyzn do Róży Różańcowej. Jest to modlitewna wspólnota 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca Świętego według przydzielonej tajemnicy. Istotne jest to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc.
 9. KANCELARIA PARAFIALNA – osoby, które pragną skorzystać z kancelarii proszę o kontakt: od poniedziałku do piątku (najlepiej od 10.00 do 14.00) pod numerem telefonu: 511 476 570.
 10. Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków – szczególnie za to okazane podczas spotkań duszpasterskich. Dzisiaj w drugą miesiąca można gotówkowo wspierać sprzątanie kościoła w Osieku (wyjątkowo: kościół, kaplica św. Barbary, po nabożeństwach).

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz