VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania VII Niedziela Zwykła – 23 lutego 2020 r. została wyłączona

 1. Dzisiaj w VII niedzielę zwykła rozpoczynamy w Polsce 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. W poniedziałek 24 lutego – katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VII – Dom Parafialny (godzina 19.00).
 3. We wtorek 25 lutego o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym – spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 4. W Środę Popielcową Msze św.: w Osieku o godzinie 10.00 i 19.00, w Kłopotowie o godzinie 16.00, w Pieszkowie o godzinie 17.30. W tym dniu swoje spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania mają kandydaci z klasy VIII – zapraszamy ich wraz z Rodzicami na Msze święte popołudniowe. Po nabożeństwach ważne dla nich komunikaty. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować przez wstrzemięźliwość i post.
 5. W czwartek 27 lutego po Mszy świętej o 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.30. Zapraszamy na wspólnotowe uwielbienie.
 6. W piątek 28 lutego o godzinie 18.45 w Osieku Droga Krzyżowa.
 7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Róże Różańcowe z Osieka zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 13.00.
 9. Kancelaria czynna we wtorek od 9.00 do 9.30 i w sobotę od 19.00 do 19.45.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Czasopisma są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Należności wrzucamy do skarbony.
 11. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za pomoc materialną; szczególnie na wpłaty na remont instrumentu organowego. W minionym tygodniu zostały założone wiatrownice, kanały łączące je z piszczałkami. W tym tygodniu będą ustawiane piszczałki i nastąpi pierwsze ich intonowanie. Została również położona podłoga wokół instrumentu; a także przerobiona balustrada w odcinku obok instrumentu na chórze. Dziękujemy Panom za wykonanie tych prac. (W Osieku w 2-gą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00, w sali w Domu Parafialnym, można dokonywać gotówkowych wpłat na sprzątanie kościoła – w pozostałych kościołach u osób odpowiedzialnych).

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz