X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj (oraz wczoraj w sobotę 5 czerwca) kolejne dzieci przystępują do I Komunii św. W związku z tym w niedzielę 6 czerwca Msze święte w Parafii w następującym porządku: w Osieku /intencja z Kłopotowa/ – g. 8.30, g. 14.15 i g. 19.00; w Pieszkowie: g. 10.00. Dzieci I-komunijne zapraszamy na dziękczynienie po I Komunii świętej – w poniedziałek 7 czerwca i w piątek 11 czerwca – na godzinę 19.00.
 2. W poniedziałek 7 czerwca o 18.30 Nabożeństwo do NSPJ i Msza św. We wtorek odmówimy Litanię do NSPJ po porannej Eucharystii o g. 8.00. W środę i czwartek nie będzie nabożeństw.
 3. W piątek 11 czerwca Uroczystość NSPJ. W kościele parafialnym w Osieku od godziny 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 18.45 odśpiewamy Litanię do NSPJ i o g. 19.00 Msza święta. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w dniach 3, 5 i 6 czerwca przyjmują po raz pierwszy Komunię Świętą. Po Eucharystii dzieci mogą złożyć ofiarę na Misje – na potrzeby dzieł salezjańskich prowadzonych w Afryce.
 4. W piątek 11 czerwca o godzinie 16.00 w kościele w Pieszkowie – spowiedź dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. i ich rodzin oraz wszystkich chętnych. W czasie I spowiedzi dzieci wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. O g. 17.00 odśpiewamy litanię do najświętszego Serca Pana Jezusa i udzielimy Komunii świętej dla zgromadzonych.
 5. W przyszłą sobotę (12.06) i niedzielę (13.06.) I Komunia Święta dla dzieci w kościele w Pieszkowie. Msza Święta dla ogółu wiernych w Pieszkowie o godzinie 8.30. Pozostałe godziny Mszy świętych tylko dla dzieci komunijnych i ich krewnych. W Osieku godziny nabożeństw bez zmian: g. 11.30 i g. 13.00. Dla Kłopotowa – o g. 8.30 – jeśli zakończymy malowanie w kościele w Kłopotowie – jeśli jeszcze nie zakończymy malowania – w kościele w Osieku.
 6. I rocznica przyjęcia Komunii świętej dla dzieci, dla których organizowaliśmy uroczystość w czasie wakacji i we wrześniu 2020 odbędzie się w dniu 5 września na Mszy świętej o godzinie 13.00 w Osieku.
 7. Zakończenie roku przygotowania do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży – kościół w Osieku: klasa VI – we wtorek 15 czerwca po Mszy świętej o g. 19.00; klasa VII – w piątek 18 czerwca po Mszy świętej o g. 19.00 .
 8. W sobotę 19 czerwca po Mszy św. o godzinie 19.00 spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi I Komunii św. Zapraszamy klasy II i klasy I.
 9. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek – od g. 9.00 do 9.30 i w sobotę 17.30 – 18.00. W sprawie pogrzebu proszę o kontakt telefoniczny zanim ustalimy terminy z firmą pogrzebową (511 476 570).
 10. Przy wyjściu z kościoła do można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W II niedzielę miesiąca (w Osieku) możemy wpłacać darowizny na sprzątanie kościoła w Osieku (w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00). W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Danuta Kozica. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz