XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

Bez kategorii | Ogłoszenia Możliwość komentowania XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r. została wyłączona

1. W piątek 12 czerwca z rąk biskupa Stefana Cichego młodzież z klasy VIII przyjęła Sakrament Bierzmowania. Dziękuję Rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.  
2. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00.
3. Liturgia nadchodzącego tygodnia: w środę 17.06. – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w czwartek 18.06. – zakończenie oktawy Bożego Ciała, w piątek 19.06. – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę 20.06. – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. Spotkania dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 15.06. i we wtorek 16.06. o godzinie 19.00; w Pieszkowie w środę 17.06. o godzinie 17.45.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy I i II, które w przyszłym roku (i następnym tj. 2022) pragną przyjąć I Komunię świętą – kościół w Osieku sobota 20 czerwca g. 19.00. Zapraszamy także do zapisywanie na listę kandydatów dzieci, które w 2020 roku rozpoczynają klasę I.
6. Katechezy przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania: klasa 6 – wtorek 16.06. – g. 17.00; klasa VII – czwartek 18.06. – g. 19.00. Kolejne spotkania 23 czerwca: kl. VI – g. 17.00, kl. VII – g. 19.00.
7. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
8.  Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00 (poniedziałek, czwartek, piątek i sobota) lub we wtorek ok. 9.00.             
9. Kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
11. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy szczególnie Rodzicom młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania za dar ołtarza, za kwiaty do świątyni i innym osobom za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                       
                                                       Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz