XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 R. została wyłączona

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022 R.

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca według stałego porządku: w Kłopotowie i Pieszkowie po Mszy św.; w Osieku po Mszy św. o 11.3o, wystawienie Najśw. Sakramenty, różaniec i błogosławieństwo Róż.
  2. Informuję, że z sakramentu pojednania, spowiedzi, można skorzystać przed Mszą św. Zakończenie spowiedzi, 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera; we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewiczy i Męczennicy, patronki Europy; w środę – święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; we czwartek – św. Klary, dziewicy.
  4. W sierpniu Msza św. w Pieszkowie będzie sprawowana w środy o godz. 17.3o. W Osieku Msza św. w środę o godz. 19.oo.
  5. W poniedziałek 15 sierpnia przypada ur. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00: Osiek – 11.30 i 13.00. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. W Pieszkowie w tym dniu na Mszy św. zostanie poświęcony wieniec dożynkowy.
  6. Odpust w Pieszkowie ku czci MB Częstochowskiej – patronki kościoła i wspólnoty Peszkowskiej planowany jest na 28 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 15.00. Bardzo proszę o przygotowanie naszej dorocznej uroczystości odpustowej.
  7. Msza św. dziękczynna za tego roczne plony w Kłopotowie będzie 27 sierpnia o godz. 15.00. Już teraz zapraszamy mieszkańców Kłopotowa do wspólnego dziękczynienie.
  8. W razie potrzeby, chorych pragnących przyjąć sakramenty święte, proszę o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
  9. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów. Wpłaty na sprzątanie kościołów można dokonywać na konto parafialne i u tych osób, które są odpowiedzialne za poszczególne kościoły bądź w zakrystii lub kancelarii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz