XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek o godzinie 18.00; we wtorek i piątek o godzinie: 8.00; w środę w Pieszkowie godzina 17.00.
 2. W dniu 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte dla ogółu wiernych:
  – w Osieku: 10.00 i 14.30 (z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa)
  – w Pieszkowie: 11.30
  – w Kłopotowie: 17.00.
  – I Komunia święta dla dwóch grup dzieci: w kościele w Osieku na Mszy św. o godzinie 11.30) i w Pieszkowie (10.00). Na tych nabożeństwach wszystkie miejsca zarezerwowane dla zaproszonych gości.
 3. W niedzielę 16 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 11.30 – kolejna grupa dzieci będzie przeżywać Uroczystość I Komunii świętej. Również na tym nabożeństwie miejsca w kościele są zarezerwowana dla rodzin tych dzieci. Wszystkich wiernych zapraszamy na pozostałe Msze święte niedzielne do naszych kościołów w Osieku, Kłopotowie lub Pieszkowie.
 4. Niedziela 16 sierpnia będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, po tragicznym w skutkach wybuchu. Przed kościołami, po wszystkich Mszach Świętych będzie zorganizowana zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
 5. W czwartek 13 sierpnia wieczorem od 19.00 do 20.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi – przygotowanie do Uroczystości Wniebowzięcia i I Komunii św. Spowiedź dla dzieci z klasy IV będzie w osobnym terminie w piątek 14 sierpnia w godzinach przedpołudniowych.
 6. Przypominam – że zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te reguły obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 7. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna w sobotę: 19.00 – 19.45. W kancelarii również obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 9. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dzisiaj możemy gotówkowo wesprzeć sprzątanie kościoła (w Domu Parafialnym po nabożeństwach: 11.30 i 13.00). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.      

                                                  Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz