XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r. została wyłączona
 1. W Kościele w Polsce, w dniach 19 –26 lipca 2020 jest obchodzony Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Będziemy mówić o Misjach i modlić się za Misje. Na stronie internetowej parafii link do większej ilości informacji w tym temacie.
 2. Wczoraj dwoje dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii świętej. W najbliższym tygodniu Msze św. w następującym porządku: w Osieku: w poniedziałek, czwartek,  piątek i sobotę – godzina 18.00, w Kłopotowie: we wtorek – godzina 17.00, w Pieszkowie: w środę – godzina 17.00.
 3. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów. 
 4. Kancelaria w czasie wakacyjnym czynna w sobotę – po zakończeniu nabożeństwa tj. ok. 19.00. W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:      
  – NIEDZIELA:
  www.e.niedziela.pl                  
  – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  www.igomedia.pl/Zamow-GN        
 6. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont instrumentu organowego i – szczególnie Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii świętej, i Rodzicom dziecka które przyjęło Sakrament Chrztu św. Dziękujemy za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego. Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za porządkowanie terenu wokół kościoła.                                                                                               
                                                        
                                                    Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz