XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 R. została wyłączona
 1. W poniedziałek 15 sierpnia przypada ur. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę: Kłopotów – 8.30; Pieszków – 10.00: Osiek – 11.30 i 13.00. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. W Pieszkowie w tym dniu na Mszy św. zostanie poświęcony wieniec dożynkowy.
 2. W środę 17 sierpnia w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o godz. 8.00.; o godz. 15.00 serdecznie zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. Po zakończeniu adoracji Msza św. Serdecznie zapraszam do spędzenia chwili czasu z Panem Jezusem w Najśw. Sakramencie.
 3. Odpust w Pieszkowie ku czci MB Częstochowskiej – patronki kościoła i wspólnoty Pieszkowskiej planowany jest na 28 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 15.00. Bardzo proszę o przygotowanie naszej dorocznej uroczystości odpustowej.
 4. Zebranie Rady z Pieszkowa i wszystkich, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie odpustu  odbędzie się we wtorek 16 sierpnia o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej.
 5. Informuję, że z sakramentu pojednania, spowiedzi, można skorzystać przed Mszą św. Zakończenie spowiedzi, 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 6. W sierpniu Msza św. w Pieszkowie będzie  w środy o godz. 17.3o. W Osieku Msza św. w środę o godz. 19.oo. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w środę w Pieszkowie.
 7. W razie potrzeby, chorych pragnących przyjąć sakramenty święte,  proszę o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 8. Rocznica pierwszej Komunii św. dla dzieci, które miały Komunię 2021 r., planowana jest na 11 września o godz. 13.00. Szczegóły będą podane po wakacjach.
 9. Deklaracje zapisu dziecka do I Komunii św. na 2023 r. są  do odbioru w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz  wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów. Wpłaty na sprzątanie kościołów można dokonywać na konto parafialne i u tych osób, które są odpowiedzialne za poszczególne kościoły bądź w zakrystii lub kancelarii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp.: Marianna DOBRY;

Tadeusz WRÓBLEWSKI.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz