XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022 R. została wyłączona
 1. W poniedziałek 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP, Królowej.
 2. W piątek 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Odpust w Pieszkowie ku czci MB Częstochowskiej – patronki kościoła i wspólnoty Pieszkowskiej odbędzie się 28 sierpnia. Suma odpustowa o godz. 15.00. Sumę odpustową będzie celebrował w int. mieszkańców Pieszkowa i całej parafii ks. Stanisław Buchta – proboszcz z Raszówki. Zapraszam do udziału w odpuście i do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. spotkanie mieszkańców i gości w świetlicy wiejskiej. Serdecznie zapraszamy na odpustowy bigos. Z racji odpustu w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 10.00 w Pieszkowie. Bardzo proszę o przygotowanie naszej dorocznej uroczystości odpustowej.
 4. W sobotę 27 sierpnia o godz. 15.00 w Kłopotowie Msza św. dziękczynna za zbiory. Bardzo serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów i własnym do wspólnego dziękczynienia.
 5. Informuję, że z sakramentu pojednania, spowiedzi, można skorzystać przed Mszą św. Zakończenie spowiedzi, 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
 6. W sierpniu Msza św. w Pieszkowie będzie  w środy o godz. 17.3o. W Osieku Msza św. w środę o godz. 19.oo. W tym tygodniu w Pieszkowie od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi przed odpustem. Po zakończeniu adoracji Msza św. o 17.30.
 7. W razie potrzeby, chorych pragnących przyjąć sakramenty święte,  proszę o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
 8. Rocznica pierwszej Komunii św. dla dzieci, które miały Komunię 2021 r., planowana jest na 11 września o godz. 13.00. Szczegóły będą podane po wakacjach.
 9. Deklaracje zapisu dziecka do I Komunii św. na 2023 r. są  do odbioru w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz  wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów. Wpłaty na sprzątanie kościołów można dokonywać na konto parafialne i u tych osób, które są odpowiedzialne za poszczególne kościoły bądź w zakrystii lub kancelarii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Ze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp.: Henryk Siwak – z Pieszkowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz