XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r. została wyłączona

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Wczoraj przeżywaliśmy odpust w kościele filialnym w Pieszkowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w uroczystej Mszy świętej: ks. Tomaszowi z Wrocławia i kapłanom obecnym z dekanatu Lubin – Wschód, paniom i panom za przygotowanie liturgii oraz kolacji dla uczestników zgromadzenia. Szczególne podziękowania dla zespołu muzyczno-wokalnego, dla gości: ze Stanów Zjednoczonych, z Francji, z Krakowa, z Opola i z Częstochowy, i oczywiście z Lubina i z Osieka.

2. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.

3. Zbliżamy się do początku nowego roku szkolnego. Już dzisiaj zapraszam rodziców i młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w dniu 9 września – godzina 17.00. Wcześniej w dniach 3, 4 lub 5 września po wieczornej Eucharystii zapisy do poszczególnych grup wiekowych /Dom Parafialny w Osieku/ lub 6 września /Sala przy kościele w Pieszkowie/.

4. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszam na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne w następującym porządku – klasy III: 2 września po Mszy świętej o 11.30 w Osieku; klasy I i II: 3 września o godzinie 18.30.

5. Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w Osieku w poniedziałek 3 września o godzinie 8.00.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w  piątek od 17.00 do 17.30.

7. Serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie świątyń i za kwiaty.

8. W piątek ok. 18.45 spotkanie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym w Osieku.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz

Z naszej wspólnoty Parafialnej do wieczności odeszła śp. Helena Rębisz w wieku 92 lat. Wieloletnia zelatorka Róży Różańcowej w Osieku, odznaczona medalem: zasłużona dla Diecezji Legnickiej z okazji 35 lecia istnienia Diecezji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.