XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r. została wyłączona
 1. We wtorek 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego – w niedzielę 6 września na Mszy św. o godzinie 11.30. Za tydzień podamy rozkład spotkań dzieci (przed I Spowiedzią i Komunią świętą) i młodzieży (przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania).
 2. Jest to również I-sza niedziela miesiąca po nabożeństwach wystawienie Najświętszego Sakramentu (W Osieku pomiędzy nabożeństwami od ok. 12.15 do 12.55).
 3. W I piątek odwiedzam chorych – według harmonogramu ustalonego miesiąc temu – od godziny 9.00. Prosimy o informację od osobach, które także potrzebują posługi sakramentalnej w domach.
 4. Po południu 4 września – Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź. Zapraszamy dzieci I-Komunijne, aby odprawić, począwszy od września, 9 pierwszych piątków miesiąca oraz inne osoby, m.in. przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.
 5. W pierwszą sobotę o godzinie 15.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Małżeństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem oraz modlitwy związane z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP – bezpośrednio po Eucharystii wieczornej (godzina 18.00). W związku z powyższym kancelaria w sobotę nie będzie czynna.
 6. Do kancelarii zapraszam we wtorek 1 września (od 9.00 do 9.30) lub w piątek 4 września: 19.00 – 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 7. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 9. Na stronie internetowej parafii oraz diecezji legnickiej można znaleźć pełną treść Stanowiska Konferencji Episkopatu Polski w sprawie LGBT + . Dokument składa się z 4 rozdziałów: Płciowość mężczyzny i kobiety w chrześcijańskiej wizji człowieka; Ruchy LGBT+ w społeczeństwie demokratycznym; Osoby LGBT+ w Kościele katolickim; Kościół wobec stanowiska LGBT+ w sprawie wychowania seksualnego dzieci i młodzieży. Warto zapoznać się z treścią tego dokumentu.
 10. Rodziny z naszej Parafii wybierają się /w piątek 4.09. do niedzieli 6.09./ do Marianówki k/Kłodzka, do Salezjańskiego Ośrodka Rekolekcyjno – wypoczynkowego. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje po Mszy świętej, przy wyjściu z zakrystii.
 11. Dziękujemy dobrodziejom za wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (także za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła i za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz