XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022 R. została wyłączona

ODPUST W PIESZKOWIE

 1. Dziś odpust w Pieszkowie ku czci MB Częstochowskiej – patronki kościoła i wspólnoty Pieszkowskiej. Suma odpustowa o godz. 15.00. Sumę odpustową będzie celebrował w int. mieszkańców Pieszkowa i całej parafii ks. Stanisław Buchta – proboszcz z Raszówki.  Po Mszy św. spotkanie mieszkańców i gości w świetlicy wiejskiej. Serdecznie zapraszamy na odpustowy bigos.
 2. W tygodniu Msza św. w Pieszkowie   w środy o godz. 17.3o. W Osieku Msza św. w środę o godz. 19.oo.
 3. Rocznica pierwszej Komunii św. dla dzieci, które miały Komunię 2021 r. w małych grupach, planowana jest na 11 września o godz. 13.00. Bardzo serdecznie zapraszam zainteresowanych rodziców tych dzieci na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 30 sierpnia o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 4. W czwartek 1 września Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci z ze szkoły w Osieku będzie o godz. 8.30. Serdecznie zapraszam.
 5. Również w czwartek 1 września przypada I czwartek m-ca. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych męskiej róży św. Józefa. Zakończenie adoracji około godz. 19.45.
 6.  W piątek 2 września – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od g. 9.30 – rozpocznę od Pieszkowa.  Od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa przed Mszą św.  Msza św. o godz. 18.00.
 7. W sobotę 3 września – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie Msza św.
 8. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic Żywego Różana – w Osieku: ok. 12.15 Adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec oraz błogosławieństwo Róż. W Pieszkowie i w Kłopotowie zmiana tajemnic po Mszy św.
 9. Deklaracje zapisu dziecka do I Komunii św. na 2023 r. są  do odbioru w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA i MAŁY GOŚĆ dla dzieci.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz  wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów. Wpłaty na sprzątanie kościołów można dokonywać na konto parafialne i u tych osób, które są odpowiedzialne za poszczególne kościoły bądź w zakrystii lub kancelarii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz