XXIII niedziela zwykła – 9 września 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIII niedziela zwykła – 9 września 2018 r. została wyłączona

Mk 7, 31-37

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: “Effatha”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: “Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

 

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą: 

  1. Dzisiaj na Mszy świętej o godzinie 17.00 uroczyście rozpoczniemy rok szkolny i katechetyczny z młodzieżą – kandydatami do Sakramentu Bierzmowania wraz Rodzicami. Po Eucharystii komunikaty i konferencja do Rodziców.
  2. W niedzielę 16 września podczas mszy świętej o godzinie 13.00 troje dzieci przyjmie sakrament Chrztu św. Duża część miejsc siedzących będzie zarezerwowana dla rodzin dzieci. Konferencja przed Chrztem w piątek o 19.00.
  3. W sobotę 22 września podczas Eucharystii poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III – przygotowujący się do I Spowiedź i Komunii świętej w naszej parafii.
  4. Rozpoczynamy realizować projekt wymiany ławek w naszym kościele w Osieku. Koszt tego zadania – tylko nawa główna wyniesie około 60 tysięcy złotych.  Dziękujemy wszystkim, którzy już włączają się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 3600, – zł.
  5. W piątek 14 września o 19.00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza i kandydatów.
  6. W dniu 2 października rozpoczynam Wizytę Duszpasterską. Do 22 grudnia odwiedzę w Osieku rodziny przy ul.: św. Katarzyny, Śląskiej, Kwiatowej, Tęczowej, Ogrodowej, Polnej, Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Szczegółowy rozkład jest w gablocie przy kościele i na ulotkach. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację zwrotną (można skorzystać z szablonu, który jest na ulotce) – którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA lub za pośrednictwem poczty internetowej – przynajmniej dzień przed planowaną wizytą. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  8.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Dzisiaj możemy dokonać gotówkowych wpłat na ten cel w Osieku (po Mszy św. o godz. 11.30).

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz