XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022 R. została wyłączona
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy rocznicę I Komunii św. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach, które dziękują dziś za dar Eucharystii, prosząc dla nich o wierność Panu Jezusowi.
  2.  Również dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele XII TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. 
  3. We wtorek, 13 września o  godz. 17.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkania dla młodzieży kl. 8, która chce przyjąć sakrament bierzmowania. Serdecznie zapraszam.
  4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Bardzo serdecznie zapraszam w tym dniu na godz. 18.30 na modlitwę różańcową w tej intencji. Msza św. w środę o godz. 19.00.
  5. W tygodniu Msza św. w Pieszkowie do końca września  w środy o godz. 17.3o . W Osieku Msza św. w środę o godz. 19.oo.
  6. W sobotę 1 października 2022 roku będzie miała miejsce Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej. Uroczystości przewodniczył będzie  Biskup Andrzej Siemieniewski – Biskup Legnicki. Chętnych, który chcą się udać na pielgrzymkę, proszą aby zgłaszali się do Zelatorów swoich Róż. Zgłoszenia grup różańcowych przyjmowane są do 25 września dlatego proszę o jak najszybszą odpowiedź.
  7. Deklaracje zapisu dziecka do I Komunii św. na 2023 r. są  do odbioru w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY,  NIEDZIELA. Serdecznie polecamy.
  9. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz  wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów. Wpłaty na sprzątanie kościołów można dokonywać na konto parafialne i u tych osób, które są odpowiedzialne za poszczególne kościoły bądź w zakrystii lub kancelarii.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz