XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021 R.

 1. Dzisiaj w Warszawie uroczystości beatyfikacyjne Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czapskiej. Wydarzenie to transmitowane jest TV.
 2. Dzisiaj również rozpoczynamy XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA – W BLASKU OJCOSTWA ŚW. JÓZEFA.
 3. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św. W środę 15 września wspominamy NMP Bolesną.
 4. Msze św. w tym tygodniu: Osiek poniedziałek – godz. 19.00; wtorek – godz. 8.00; środa, czwartek, piątek – godz. 19.00; sobota – godz. 18.00 i 19.00
 5. W Pieszkowie Msza św. w środę o godz. 17.00.
 6. W przyszła niedzielę 19 września przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz solidarności i pomocy Afgańczykom. Za dar serca dziękujemy!
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 9.00 do 9.30; w czwartek i w sobotę od 17.00 do 18.00.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Zachęcamy do lektury.
 9. Zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziału w wydarzeniu: „MĘŻCZYŹNI U TRONU KRÓLOWEJ – Męskie Oblężenie Jasnej Góry 2021”, które odbędzie się 18 września br. w Częstochowie. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenia Mężczyzn  Świętego Józefa.  Temat wydarzenia: „Twórcza odwaga”. Wyjazd na to wydarzenie organizuje Grupa Mężczyzn Św. Józefa istniejąca przy parafii św. Jana Bosko w Lubienie. Bliższe informacje dotyczące trwających już zapisów na wyjazd dostępne są na plakacie, a dotyczące całego wydarzenie na stronie internetowej: oblezenie.mezczyni.net (adres w ogłoszeniach).
 10. Fundacja SOL organizuje zbiórkę narzędzi typu: młotki, śrubokręty, wiertarki itp. Narzędzia będą przeznaczone na wyposażenie szkoły branżowej prowadzonej przez misjonarza ks. Artura Bartola w Afryce. Zbiórka do 22 września. Narzędzia można składać w Osieku przy garażu plebanii.
 11. We wtorek 28 września na godz. 19.00 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W zakrystii można składać ofiary na sprzątanie poszczególnych kościołów. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
 13. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

Ks. Jerzy Bachor SDB

proboszcz