XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r. została wyłączona
 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o g. 19.00; w Pieszkowie w środę o g. 16.30 i w Kłopotowie we wtorek o 16.30.
 2. W związku z sytuacją epidemiczną i koniecznością wspomagania innych parafii posługą duszpasterską Msze święte w dni powszednie będą rozpoczynać się o godzinę wcześniej w kościele w Osieku – w poniedziałek, czwartek, piątek i sobota: g. 17.00; we wtorek bez zmian – o g. 8.00.
 3. W liturgii wspominamy: min. wtorek: św. Jan Kantego, w czwartek: św. Jana Pawła II.
 4. Spotkania – katechezy przed Bierzmowaniem zostają zawieszone. Wszystkie informacje dla kandydatów niebawem znajdą się na stronie internetowej parafii i facebooku. Na jakiś czas musimy przenieść się do internetu i więcej pracować samodzielnie.
 5. Zgodnie z odpowiednimi zarządzeniami:
  – w kościołach podczas
  Mszy św. w dni powszednie i w niedziele, w liturgii pogrzebowej oraz podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu obowiązuje nas limit wiernych, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach: w kościele w OSIEKU: (180m²) = 27 osób; w kościele w PIESZKOWIE: (216 m²) = 30 osób; W kościele w KŁOPOTOWIE: (80 m²) = 11 osób. W pierwszej kolejności na nabożeństwach mogą być obecne osoby związane z uzgodnioną intencją mszalną. Bardzo proszę osoby zamawiające intencje Mszy świętej o wcześniejsze przybycie na Mszę św., aby zająć miejsce. W kościele w Osieku i Pieszkowie: nie korzystamy z chóru do odwołania.
 6. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone WYPOMINKOWE karty do zapisania imion zmarłych z naszych rodzin. Będziemy za nich odmawiać modlitwę różańcową w miesiącu listopadzie i odprawiać Msze święte. Rozkład tych nabożeństw będzie dostępny od niedzieli 25 października. Karty proszę składać w skrzynce „na listy” przy wejściu do głównej nawy kościoła w Osieku lub do koszyków ustawionych w okolicy ołtarza głównego w każdym z kościołów parafii – PROSZĘ ZAPISAĆ W GÓRNYM ROGU KARTY W KTÓREJ MIEJSCOWOŚCI MAJĄ BYĆ ODCZYTANE. Dziękuję za składane ofiary – będziemy je przeznaczać na bieżące remonty – min. na usprawnienie systemu wyświetlania pieśni na nabożeństwach.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną KANCELARIA PARAFIALNA pracuje w ograniczonym zakresie. Uprzejmie proszę osoby, które pragną skorzystać z kancelarii o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 511 476 570. Proszę dzwonić w godzinach 10.00 – 14.00. Kancelaria ni będzie czynna we wcześniej wyznaczone dni. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 8. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans.
 9. Dziękujemy dobrodziejom Parafii za wsparcie materialne bieżących wydatków
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl
  GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
  9. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY:
  – za wsparcie materialne wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwem konta parafialnego.
  – za wparcie dzieł organizowanych przez Fundację „Dzieło nowego Tysiąclecia”; w minioną niedzielę zebraliśmy 1100, – zł.

  Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz