XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r została wyłączona

  1. Dzisiaj w niedzielę 20 października uroczysty koncert papieski z okazji 41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża – kościół w Pieszkowie po Mszy św. o godzinie 17.00.
  2. W poniedziałek 14 października katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VIII (g. 19.00).    
  3. Nabożeństwa różańcowe – w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o g.  17.30; we wtorek o g. 7.40; w niedzielę o g. 12.30.                  
  4. W środę Msza św i  różaniec (g. 9.00) w kościele w Pieszkowie.
  5. We wtorek 22 i środę 23 października Wizyta Duszpasterska u rodzin naszej parafii w Pieszkowie. Rozkład na stronie internetowej i na ulotkach. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (szablon – jest na ulotce z drugiej strony rozkładu), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA.  
  6. Próba scholi w czwartek 24 października o g. 16.30 w Domu Parafialnym.  
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  8. Dziękujemy za darowizny złożone w Dniu papieskim na stypendia dla uzdolnionej młodzież z niezamożnych rodzin. Przekazaliśmy Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia” kwotę: 900, – zł. Dziękujmy również za darowizny na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku oraz na sprzątanie kościołów (w Osieku można składać darowizny gotówkowe u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).        

                                                                 Wojciech Skowron sdb – proboszcz         

(Łk 18, 1-8)
Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: “W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: „Obroń mnie przed moim przeciwnikiem”. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: „Chociaż Boga się nie boję ani się z ludźmi nie liczę, to jednak ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie”. I Pan dodał: “Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”.