XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r. została wyłączona
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę 28.10: świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu w kościele w Osieku w poniedziałek, środę, piątek
  i sobotę o godzinie 17.30. W czwartek w Pieszkowie przed Eucharystią o godzinie 16.30 (Msza św. – 17.00). Dzieci prowadzą różaniec w piątek.
 3. Dziękuję młodzieży za piękne świadectwo modlitwy w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek i podczas Mszy w piątek, podczas której przyjęli Sakrament Bierzmowania. Dziękuję ich Rodzicom za ufundowanie dla wspólnoty nowej kadzielnicy i za pozłocenie puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu.
 4. Realizujemy kolejny etap prac związanych z wymianą i konserwacją stolarki okiennej oraz drzwi w kościołach w Osieku i w Pieszkowie. W tym tygodniu w Pieszkowie zostały zamontowane drzwi wejściowe, do wieży, do loży kolatorskiej i do zakrystii oraz okno za ołtarzem. Wszystkie te elementy wyposażenia zostały poddane renowacji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają finansowo w to dzieło i zachęcamy, tych, którzy jeszcze mogliby to uczynić.
 5. Wokół kościoła w Pieszkowie trwają prace remontowe przy naprawianiu kostki brukowej. Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na prośbę uporządkowali wieżę: od wejścia na dole, aż do górnych kondygnacji. Pozostało jeszcze uporządkowanie strychu. Inne prace do wykonania wiosną przyszłego roku.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) i w sobotę (od 19.00 do 19.45)
  i w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.
 7. Składamy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się szczególnie modlić w listopadzie. Bóg zapłać za ofiary materialne, składane z tej okazji.
 8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz inne czasopisma (m.in. Don Bosko – czasopismo dla rodziców
  i wychowawców) – nieodpłatnie.
 9. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Przypominamy, że zgodnie
  z ustaleniami Rady Parafialnej – każda rodzina z parafii może zasilić budżet wspólnoty kwotą 50, – zł rocznie.

Ks. Wojciech Skowron sdb                 
Proboszcz