XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r. została wyłączona
 1. Dzisiaj zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku przed Mszą św. o godzinie 12.30).
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 4.10 – św. Franciszka z Asyżu, 5.10. – św. s. Faustyny Kowalskiej, 7.10 – Wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. Nabożeństwa Różańcowe: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę – godz. 17.30 w kościele w Osieku. W piątki różaniec prowadzą dzieci.
 4. W poniedziałek 2 października o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: klasa 6.
 5. W czwartek 5.10. w Pieszkowie: odwiedzam chorych od godziny 9.00; Ze względu na trwające prace remontowe – w czwartek nie będzie Mszy św. – g. 17.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych w Osieku od godziny 9.00. Od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (do 17.30!) i okazja do spowiedzi.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca 7 października w kościele w Osieku, o godzinie 13.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec z rozważaniami – łączymy się duchowo z uczestnikami akcji ogólnopolskiej „Różaniec do granic”.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Krzeszowa w dniu 14 października br. Koszt 25 zł – za przejazd i ubezpieczenie + koszty posiłku i wejścia do muzeum. (Strona internetowa sanktuarium w Krzeszowie). Zatrzymamy się również przy relikwiach w kościele św. Jacka w Legnicy. (Strona internetowa sanktuarium św. Jacka). Ze względu na pielgrzymkę nie będzie w tym dniu Mszy św. o godzinie 18.00.
 9. Realizujemy kolejny etap prac związanych z wymianą i konserwacją stolarki okiennej oraz drzwi w kościołach w Osieku i w Pieszkowie. W najbliższym tygodniu będziemy montować kolejne okna w loży kolatorskiej i nawie głównej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają finansowo w to dzieło.
 10. Kancelaria parafialna czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) i w sobotę (od 19.00 do 19.45).
 11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz inne czasopisma (m.in. Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców) – nieodpłatnie.
 12. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej – każda rodzina z parafii może zasilić budżet wspólnoty kwotą 50, – zł rocznie (w Osieku: II-ga niedziela miesiąca – za tydzień 8 października).

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz