XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r została wyłączona
 1. Dzisiaj w kościołach w Kłopotowie (8.30) i Osieku (13.00) – dziękczynienie za plony. W Kłopotowie dziękujemy również za wybudowanie kościoła – 20 lat temu i uroczyście wprowadzamy relikwie św. Dominika Savio.
 2. Dziękujemy rodzicom i dzieciom z klasy IV-tej, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w naszej parafii, za udział w pielgrzymce do sanktuarium w Grodowcu w sobotę 26 września. W poniedziałek 28 września o godzinie 18.00 w sanktuarium w Grodowcu Msza święta w intencji dobrodziejów naszej Parafii, a szczególnie rodzin dzieci I-szo komunijnych i renowacji instrumentu organowego.
 3. W zakładce SAKRAMENTY/SAKRAMENT BIERZMOWANIA – nowe zmodyfikowane informacje dla kandydatów do tego sakramentu. Po nabożeństwie krótkie spotkanie z kandydatami.
 4. 30 września na Mszy świętej o godzinie 17.00 w Pieszkowie pobłogosławimy różańce dla dzieci z klasy III (grupa z Pieszkowa); po zakończeniu nabożeństwa – spotkanie z rodzicami i dziećmi w kościele.
 5. 1 października – I czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele. Po Mszy św. o g. 18.00 w kościele w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu (do g. 20.00). Przed południem odwiedzam chorych w Kłopotowie i w Pieszkowie. Na Mszy w tym dniu świętej pobłogosławimy różańce dla dzieci z klasy III (2 grupy z Osieka); po zakończeniu Mszy św. i rozpoczęci Adoracji – spotkanie z rodzicami (kaplica św. Barbary).
 6. 2 października – I piątek miesiąca. Przed południem odwiedzam chorych /w Osieku/. Od 17.00 w kościele w Osieku okazja do spowiedzi; o 17.50 odmówimy Litanię do NSPJ. Zapraszamy do udziału w pierwszopiątkowej Eucharystii – dzieci szkół podstawowych i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
 7. 3 października – I sobota miesiąca. O godzinie 16.45 w kościele w Osieku Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z rozważaniem. O godzinie 18.00 Msza święta (Formularz z XXVII Niedzieli Zwykłej) – w intencji Róż Różańcowych z Osieka; po nabożeństwie Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 8. Za tydzień – I niedziela miesiąca. Po nabożeństwach – Adoracja Najświętszego Sakramentu; Zmiana Tajemnic Żywego Różańca: w Kłopotowie i w Pieszkowie.
 9. Do kancelarii zapraszamy we wtorki, od 9.00 do 9.30 lub w soboty, od 19.00 do 19.45. W kancelarii obowiązują zasady bezpieczeństwa epidemicznego, tj. maseczka na ustach i nosie.
 10. Zgodnie z zgodnie z zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują odpowiedni dystans. Te zasady obowiązują również siedzących na chórze kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:
  – NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl – GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN
 12. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty (gotówkowo i za pośrednictwem konta parafialnego). Dziękujemy za przygotowanie kościoła, za uporządkowanie terenu wokół kościoła. W II-gą niedzielę miesiąca, w Osieku można gotówko wesprzeć sprzątnie kościoła w Domu Parafialnym po nabożeństwach: 11.30 i 13.00; w pozostałych kościołach u osób odpowiedzialnych po nabożeństwach.

Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz