XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r. została wyłączona


 1. W poniedziałek 30 września podczas mszy św. o godzinie 18.00 poświęcenie różańca dla dzieci z klasy III i spotkanie organizacyjne dla rodziców.
 2. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe – 30 minut przed Eucharystią (w niedzielę o 12.30).
 3. W środę 2 października Msza święta w Pieszkowie (g. 17.00)
 4. W czwartek 3 października o godzinie 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.   
 5. Próba scholi w piątek o g. 19.00.       
 6. W I piątek odwiedzam chorych z posługą sakramentalną.       
 7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi: Pieszków (16.00 – 16.30) i Msza św.; Osiek:  (17.30 – 18.00) i Msza święta.            
 8. W I sobotę miesiąca o 16.30 Msza Święta i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele w Osieku.      
 9. We współpracy z organizacją „Pro Missio” zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można go składać w sobotę 5 października i poniedziałek 7 października (do g. 15.00) na placu za kościołem w Osieku. Szczegóły na ulotkach – do odebrania u ministrantów po Eucharystii.   
 10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 11. Dziękujmy za darowizny na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku oraz na sprzątanie kościołów (W Osieku w II-gą niedzielę miesiąca, u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).      

                                                     Wojciech Skowron sdb – proboszcz     


  (Łk 16,19-31)
  Jezus powiedział do faryzeuszów: ”Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: “Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. Lecz Abraham odrzekł: “Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać”. Tamten rzekł: “Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki”. Lecz Abraham odparł: “Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają”. Tamten odrzekł: “Nie, ojcze Abrahamie, lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą”. Odpowiedział mu: “Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”.