XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r. została wyłączona

(Mk 9, 38-43. 45. 47-48)
Apostoł Jan rzekł do Jezusa: “Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami”. Lecz Jezus odrzekł: “Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Od jutra – 1 października – nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.30 w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę. W środę Msza święta w Pieszkowie o godz. 17.00 – przed Eucharystią różaniec.
 2. W I-szy czwartek miesiąca października – po Eucharystii wieczornej – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 19.30. Zapraszamy. W czasie adoracji okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 3. W I-szy piątek miesiąca odwiedzam chorych od godziny 9.00. Po południu spowiedź przed różańcem od godz. 17.00. O 18.45 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza i kandydatów.
 4. W I-szą sobotę miesiąca o godz. 16.00 msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec z rozważaniami – zapraszam szczególnie członkinie Róż Różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe z dziećmi, Eucharystia z 27 niedzieli zwykłej i spotkanie dla Rodziców dzieci z klas I i II – przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.
 5. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 15 lat do udziału w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na plakatach.
 6. W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania Niepodległości poszukujemy pamiątek związanych z tym wydarzeniem: m.in. listów, fotografii, pocztówek i przedmiotów codziennego użytku, które można by było wykorzystać do stworzenia wystawy lub prezentacji multimedialnej. Prosimy o przegląd domowych albumów i archiwów, ale też o rozmowę z dziadkami czy pradziadkami (wywiad można zarejestrować). Do stworzenia wystawy przydatne będą też przedwojenne fotografie mieszkańców sprzed stu lat, dokumentujące działalność szkół, urzędów, organizacji, ale także życie codzienne i rodzinne. Jesteśmy zainteresowani różnego rodzaju dokumentami, listami, pocztówkami czy przedmiotami codziennego użytku.
 7. W dniu 2 października rozpoczynam Wizytę Duszpasterską odwiedzę rodziny przy ulicy św. Katarzyny, numery od 3 do 39 oraz od 4 do 24D.
 8. W kolejny wtorek października dalsza część rodzin przy ulicy: św. Katarzyny, oraz Śląskiej, Kwiatowej, Tęczowej, Ogrodowej, Polnej, Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu, który jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku) – którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA lub za pośrednictwem poczty internetowej – przynajmniej przed planowaną wizytą.
  Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
 10. Rozpoczęły się prace przy nowych ławkach do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 5380, – zł.
 11. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 – w drugą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron sdb
Proboszcz