XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 R.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 R. została wyłączona
 1. Msze św. w tym tygodniu: Osiek poniedziałek do soboty o  godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Młodzież przygotowującą się  do bierzmowania zapraszam na różaniec we wtorki. Dzieci z kl. III i z pozostałych klas zapraszam na różaniec w czwartki.
 2. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej. W tym dniu zmiana tajemnic różańcowych męskiej Róży św. Józefa na nabożeństwie o 17.30. Panów, którzy chcieliby się włączyć w odmawianie różańca i należeć do Róży św. Józefa bardzo proszę o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wysiłek niewielki – 10-różańca dziennie.
 3. W  październiku w Pieszkowie nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16.00 i Msza św.  o godz. 16.30. W najbliższą środę w Pieszkowie okazja do spowiedzi miesięcznej od 15.45.
 4. W Kłopotowie nabożeństwo różańcowe z Komunią św. w czwartki o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi miesięcznej w Kłopotowie od godz. 16.15.
 5. Dzieci i młodzież z Pieszkowa i Kłopotowa uczestniczą w różańcu u siebie.
 6. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 9.00 do 9.30 i w sobotę od 16.00 do 17.00.
 7. W przyszła niedzielę 10 października  będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ!. W tym dniu tradycyjnie przed kościołem zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wsparci zdolnej młodzieży.
 8. W dniach od 09 do 16 października  w naszym dekanacie odbędzie się peregrynacja obrazu św. Józefa. Obraz nawiedzi kościół św. Maksymiliana w Lubinie. Powitanie obrazu będzie w sobotę 9 października o godz. 17.30. Nasza parafia czuwa przy obrazie w piątek 15 października. Gromadzimy się w tym dniu w kościele św. Maksymiliana na Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam, kto może niech przybędzie do św. Józefa. Szczegóły peregrynacji obrazu św. Józefa na plakatach. 
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W zakrystii można składać ofiary na sprzątanie poszczególnych kościołów. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję. Panu Zbyszkowi dziękuję za wykoszenie trawy przy kościele w Osieku.
 11. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

Ks. Jerzy Bachor SDB

proboszcz