XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r. została wyłączona
  1. Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 9.10 – bł. Wincentego Kadłubka, 11.10. św. Jana XXIII, 13.10. bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. W poniedziałek 9 października o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: klasa 7.
  4. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku w kościele w Osieku w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godzinie 17.30. W czwartek w Pieszkowie przed Eucharystią o godzinie 16.30 (Msza św. – 17.00).
  5. Organizujemy pielgrzymkę do Krzeszowa w dniu 14 października br. Koszt 25 zł – za przejazd i ubezpieczenie + koszty posiłku i wejścia do muzeum. Ze względu na pielgrzymkę 14 października nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.
  6. Realizujemy kolejny etap prac związanych z wymianą i konserwacją stolarki okiennej oraz drzwi w kościołach w Osieku i w Pieszkowie. W minionym tygodniu w Pieszkowie zostały zamontowane okna w loży kolatorskiej (parter), w nawie głównej, w kruchcie i w wieży. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają finansowo w to dzieło oraz tym, którzy odpowiedzieli na apel i pomagali przy sprzątaniu świątyni. W Osieku zostały zamontowane drzwi do zakrystii (po konserwacji).
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) i w sobotę (od 19.00 do 19.45).
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz inne czasopisma (m.in. Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców) – nieodpłatnie.
  9. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej – każda rodzina z parafii może zasilić budżet wspólnoty kwotą 50, – zł rocznie (w Osieku – dzisiaj, 8 października – II-ga niedziela miesiąca).
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Kołcz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

Ks. Wojciech Skowron sdb                
Proboszcz