XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 R

Bez kategorii Możliwość komentowania XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 R została wyłączona
 1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ! Przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na fundusz stypendialny  Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wsparci zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za dar serca w imieniu organizatorów dziękujemy!
 2. W dniach od soboty 09 października  w naszym dekanacie odbywa się peregrynacja obrazu św. Józefa. Obraz przebywa w kościół św. Maksymiliana w Lubinie. Nasza parafia czuwa przy obrazie w piątek 15 października. Gromadzimy się w tym dniu w kościele św. Maksymiliana na Mszy św. o godz. 9.00 oraz po południu o godz. 17.15 na różańcu i o godz. 18.00 na Mszy św. Serdecznie zapraszam, kto może niech przybędzie do św. Józefa. Szczegóły peregrynacji obrazu św. Józefa na plakacie.
 3. Msze św. w tym tygodniu: Osiek poniedziałek do soboty o  godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Młodzież przygotowującą się  do bierzmowania zapraszam na różaniec we wtorki. Dzieci z kl. III i z pozostałych klas zapraszam na różaniec w czwartki.
 4. W  październiku w Pieszkowie nabożeństwo różańcowe w środy o godz. 16.00 i Msza św.  o godz. 16.30.
 5. W Kłopotowie nabożeństwo różańcowe z Komunią św. w czwartki o godz. 16.30.
 6. Dzieci i młodzież z Pieszkowa i Kłopotowa uczestniczą w różańcu u siebie.
 7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 9.00 do 9.30 i w sobotę od 16.00 do 17.00.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.
 9. W dniach 16 i 17 październik organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy – na zaproszenie ks. Wojciecha Skowrona   – z noclegiem dla dzieci, które  w tym roku i w zeszłym roku były u I Komunii św. i ich rodziców. Szczegóły pod nr tel.: 608 715  274.
 10. Fundacja Rozwoju Talentów, działająca przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie, zaprasza na zięcia, w których „możesz pogłębić swoje życie wiary i rozwinąć talenty, które Bóg Ci dał.” Szczegóły na plakacie.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej. W zakrystii można składać ofiary na sprzątanie poszczególnych kościołów. Wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów serdecznie dziękuję.
 12. Pomódlmy się za zmarłych parafian i za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju.

Ks. Jerzy Bachor SDB

proboszcz