XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r. została wyłączona

 1. Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Po nabożeństwach młodzież kwestuje na potrzeby Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin.  
 2. W niedzielę 20 października z okazji Dnia Papieskiego uroczysty koncert. Zapraszamy w imieniu organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury. Dodatkowa Msza św. w kościele w Pieszkowie o godzinie 17.00.
 3. W poniedziałek 14 października katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VII (g. 19.00).     
 4. Nabożeństwa różańcowe – w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o g.  17.30; we wtorek o g. 7.40; w niedzielę o g. 12.30.                  
 5. W środę Msza św i  różaniec (g. 9.00) w kościele w Pieszkowie.
 6. We wtorek 15 i środę 16 października Wizyta Duszpasterska u rodzin naszej parafii w Pieszkowie. Rozkład na stronie internetowej i na ulotkach. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (szablon – jest na ulotce z drugiej strony rozkładu), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA.
 7. Próba scholi w piątek o g. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. Dziękujemy w imieniu organizacji „Pro Missio” za złożony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.           
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 10. Dziękujmy za darowizny na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku oraz na sprzątanie kościołów (Dzisiaj w Osieku można składać darowizny gotówkowe u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).      
                                                    
  Wojciech Skowron sdb – proboszcz        

  W niedzielę 13 października z okazji Dnia Papieskiego w kościele pw. Św. Jana Bosko w Lubinie odbędzie się koncert zespołu DEUS MEUS – godzina 19.00.

(Łk 17, 11-19)
Stało się, że Jezus zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodził do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się z daleka i głośno zawołali: “Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami”. Na ich widok rzekł do nich: “Idźcie, pokażcie się kapłanom”. A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: “Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec”. Do niego zaś rzekł: “Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.