XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVIII Niedziela Zwykła – 15 października 2017 r. została wyłączona
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 16.10 – św. Jadwigę Śląską, 17.10. św. Ignacego Antiocheńskiego, 18.10 – św. Łukasza ew., 20.10. – św. Jana Kantego, 21.10. – bł. Jakuba Strzemię.
  2. W poniedziałek 16 października o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: klasa II gimnazjum. We wtorek 17 października próba przed Bierzmowaniem – 19.00.
  3. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu w kościele w Osieku w poniedziałek, środę, i sobotę o godzinie 17.30. W piątek 17.010. ze względu na mszę świętą z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży – nie będzie nabożeństwa różańcowego. W czwartek w Pieszkowie przed Eucharystią o godzinie 16.30 (Msza św. – 17.00). Dzieci zapraszamy szczególnie w sobotę.
  4. Dziękuję za udział w pielgrzymce do Krzeszowa i relikwii cudu Eucharystycznego w Legnicy.
  5. Realizujemy kolejny etap prac związanych z wymianą i konserwacją stolarki okiennej oraz drzwi w kościołach w Osieku i w Pieszkowie. W tym tygodniu w Pieszkowie będą montowane drzwi wejściowe, do wieży, do loży kolatorskiej i do zakrystii oraz okno za ołtarzem. Wszystkie te elementy wyposażenia zostały poddane renowacji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają finansowo w to dzieło i zachęcamy, tych, którzy jeszcze mogliby to uczynić.
  6. W kościele w Pieszkowie i wokół kościoła mamy do wykonania pilne prace – nadzór budowlany zaleca naprawienie kostki wokół kościoła i uporządkowanie wieży: od wejścia na dole, aż do górnych kondygnacji. Ponadto należy uporządkować strych. Inne prace do wykonania wiosną przyszłego roku. Jeżeli do przyszłej niedzieli nie uporządkujemy kostki – nie będziemy mogli korzystać z przejścia przy kościele od strony sklepu, aż do odwołania. Serdecznie proszę o pełną mobilizację w/w zakresie prac. Spotkanie organizacyjne chętnych do pomocy – po Mszy świętej w kościele.
  7. Podczas zbiórki do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w minioną niedzielę zebraliśmy we wszystkich kościołach: 710, – zł. Bóg zapłać.
  8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek (od 9.00 do 9.30) i w sobotę (od 19.00 do 19.45).
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz inne czasopisma (m.in. Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców) – nieodpłatnie.
  10. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne sprzątania świątyń. Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej – każda rodzina z parafii może zasilić budżet wspólnoty kwotą 50, – zł rocznie.

Ks. Wojciech Skowron sdb                 
Proboszcz