XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 R.

Bez kategorii Możliwość komentowania                                  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 R. została wyłączona
 1. W poniedziałek 10 października młodzież kl. VII i VIII w ramach katechezy miesięcznej przychodzi na nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie zapraszam na krótkie spotkanie do salki ( kl. VII i VIII). Natomiast młodzież kl. VI zapraszam we wtorek 18 października na spotkanie organizacyjne do salki na plebanii o godz. 17.00.
 2. Msza św. w Pieszkowie w środę o godz. 16.30, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 3. Nabożeństwo różańcowe w Osieku w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17.30; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 czyli około 12.20. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania ( klasy VI; VII i VIII) zapraszam na różaniec w poniedziałki. Dzieci z kl. III i z pozostałych klas zapraszam na różaniec w czwartki. W skrzynce na gazety są plansze na różaniec dla dzieci. Proszę, aby dzieci wzięły te plansze i zapraszam na różaniec nie tylko w wyznaczone dni, ale w miarę możliwości codziennie. Różaniec w Kłopotowie w niedziele 20 minut przed Mszą św.
 4. W niedzielę, 16 października będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „BLASK PRAWDY”. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie budowanego przez wszystkich od 22 lat „żywego pomnika” św. Jana Pawła II. Zebrane ofiary przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Polecam tę sprawę Waszej łaskawej ofiarności. W tym dniu obchodzimy również ur. św. Jadwigi Śląskiej, główniej patronki Śląska.
 5. Katecheza dla dzieci kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 20 października o godz. 16.30 w salce na plebanii.
 6. W przedsionku kościoła jest do nabycia prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, NIEDZIELA. Serdecznie polecamy.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz czas nawiedzania grobów bliskich zmarłych na cmentarzach. Zachęcamy Parafian do wspólnej modlitwy na naszych, lubińskich cmentarzach. Od tego roku na obu cmentarzach równocześnie, o godz. 1500 odbędą się procesje żałobne z modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie jednak Mszy św. ani na „starym cmentarzu” ani na cmentarzu przy ul. Zacisze. Stąd prosimy aby 1 listopada, zanim pójdziemy na cmentarz, wcześniej uczestniczyć w Eucharystii w swoim kościele parafialnym. Przypominamy, że katolików, z wymogu Przykazań Kościelnych, w tym dniu obowiązuje udział we Mszy św.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie na rzecz wspólnoty parafialnej oraz wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.
  Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

                                                                              Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz