XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r. została wyłączona

Ewangelia według świętego Mateusza.
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?». A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?». Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

 1. Nabożeństwa różańcowe w kościele w Osieku: w poniedziałek i środę po Mszy świętej (około 18.30), w środę o Msza św. w Pieszkowie o godz. 16.30; przed Eucharystią różaniec.
 2. W środę o g. 18.00 Msza święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 3. W czwartek 1 listopada Msze święte: w Osieku: 7.30 i 11.30, w Pieszkowie: 10.00 + modlitwy na cmentarzu przy kościele, w Kłopotowie: 8.30.
 4. W dniu 2 listopada przypada I-szy piątek miesiąca i Dzień Zaduszny. Odwiedzam chorych od 9.30. Msza święte w Osieku: 8.00 i 19.00, Kłopotowie: 16.00, w Pieszkowie 17.30.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca 3 listopada – Msza święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP w kościele w Osieku o godzinie 16.00, po tej Eucharystii różaniec z rozważaniem.
 6. W przyszłą niedzielę 4 listopada o godz. 15.00 na cmentarzu w Kłopotowie modlitwy za zmarłych; w świetlicy wiejskiej w Osieku o godz. 16.30 próba śpiewu. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca (w Osieku po Eucharystii o godz. 13.00).
 7. Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 15 lat do udziału w konkursie plastycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Szczegóły na stronie internetowej parafii i na plakatach.
 8. W dniu 23 października Wizyta Duszpasterska u rodzin przy św. Katarzyny 82 – 64 (parzyste) oraz 107 – 91 (niep.). Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA lub za pośrednictwem poczty internetowej – przynajmniej dzień przed planowaną wizytą.
 9. We wtorek 6.11. ostatnia część rodzin przy ulicy św. Katarzyny (od 42 do 62 – parzyste i od 69 do 89 – nieparzyste); a w kolejne wtorki listopada i w grudniu przy ul. Tęczowej, Ogrodowej, Polnej, Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.
 10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
 11. Trwają prace przy wykonaniu nowych ławek do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 14 000, – zł.
 12. Dziękujemy wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).
 13. Przy wyjściu karty WYPOMINKOWE do wypisania imion zmarłych, których będziemy wspominać w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej i Mszy świętych w ich intencji. Składamy w zakrystii u ks. proboszcza lub przez internet!

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz