Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r. została wyłączona

1. Składam serdecznie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we Mszy św. prymicyjnej Ks. Mateusza, dziękuję za modlitwę oraz za wszelką pomoc okazaną prymicjantowi. Życzymy mu wielu Łask Bożych w pracy kapłańskiej i duszpasterskiej.
2. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe z Litanią do NSPJ: w kościele w Osieku: poniedziałek, piątek i sobotę: przed Eucharystią – o godzinie 17.30; we wtorek po Eucharystii o godz. 8.00. W kościele w Pieszkowie w piątek 5 czerwca: spowiedź i nabożeństwo czerwcowe: 16.30 – 17.00; Msza święta: 17.00. ( W środę i czwartek – nie będzie nabożeństw).
3. W dni powszednie – po Litanii odmawiamy różaniec – „O oddalenia pandemii, w intencji służb sanitarnych, lekarzy, pielęgniarek i wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią; za zalęknionych i tych którzy są w kwarantannie; za chorych i ich rodziny oraz za zmarłych”.   
4. W piątek 5 czerwca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną. Uprzejmie proszę o telefoniczne potwierdzenie możliwości odwiedzin.        
5. W sobotę 6 czerwca o godzinie 16.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i różaniec z rozważaniem. Zapraszamy Żywy Różaniec i czcicieli Matki Bożej.    
6. Zgodnie zarządzeniami obowiązującymi w kraju podczas Mszy św. i innych nabożeństw wierni zasłaniają usta i nos oraz zachowują dystans dwóch metrów.  
7.
W niedzielę 7 czerwca planujemy zorganizować I rocznicę pełnego udziału we Mszy św. dla dzieci z klasy IV. Prosimy rodziców wraz z dziećmi na w piątek 5 czerwca: w godz. 17.30 – 18.30: spowiedź; spotkanie organizacyjne o 18.45.           
8. Spotkanie Rodziców dzieci z klasy III, które w tym roku przyjmą I Komunię świętą: w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 19.00.            
9. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania (klasa VIII) – sobota 6 czerwca o godzinie 19.00. Proszę na to spotkanie przynieść zaległe dokumenty, świadectwa, opinie i inne informacje – ustalone już w lutym tego roku.           
10. Wszystkich, którzy pragną skorzystać z Sakramentu Pokuty zapraszam przed nabożeństwem ok. 17.00. lub po telefonicznym ustaleniu dogodnego terminu spowiedzi – 511 476 570 /w godz.: 10.00 – 14.00, w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/.        
11. Od 2 czerwca kancelaria czynna we wtorki (od 9.00 do 9.30) lub w sobotę (od 19.00 do 19.30) (6 czerwca – po spotkaniu z młodzieżą!). W kancelarii obowiązuję zasady bezpieczeństwa epidemicznego m.in. maseczki na ustach i nosie.
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Wydrukowane czasopisma są w przedsionku kościoła w Osieku i w Pieszkowie. Lektura online:            
NIEDZIELA: www.e.niedziela.pl         
GOŚĆ NIEDZIELNY: www.igomedia.pl/Zamow-GN        
13. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY na remont na remont instrumentu organowego i za materialne wsparcie bieżących wydatków wspólnoty za pośrednictwem konta parafialnego.             

                                                              ks. Wojciech Skowron sdb – proboszcz