Czcigodni Parafianie, mieszkańcy Osieka!

W naszej parafii uczciliśmy jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski wykonaniem kopii zabytkowego, gotyckiego ołtarza w kościele parafialnym w Osieku. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, została przygotowana dokumentacja fotograficzno – konserwatorska na podstawie oryginału ołtarza, który znajduje się w muzeum Narodowym we Wrocławiu. W pierwszych tygodniach maja (2016 r.) rozpoczęliśmy I etap prac (zakończony 24 stycznia 2017 r.). Zostały wtedy zamontowane pierwsze elementy drewnianego tryptyku: konstrukcja podtrzymująca tryptyk, predella ze złoconym wyposażeniem, pomalowana i pozłocona figura Marii z Dzieciątkiem na ręku i tymczasowe tło w ramie. Zostały wyrzeźbione pozostałe figury: św. Katarzyny, św. Barbary, św. Doroty i św. Małgorzaty. Następnie dokonano odpowiednich prac nakładając farby i złocenia na figurach, maswerkach i skrzyni tryptyku. Prace zakończono 14 czerwca 2017 r.

O naszych pracach piszą na stronach: GMINA LUBIN, DIECEZJA LEGNICKA, NIEDZIELA

Dziękujemy wszystkim, którzy wparli to przedsięwzięcie. Do dnia 14 czerwca 2017 r. na rekonstrukcję ołtarza w kościele w Osieku wpłynęło 115 513,50 zł. Pośród darczyńców jest ponad 240 rodzin z Osieka, Pieszkowa i Lubina oraz rodzice dzieci, które obchodziły I rocznicę Komunii św. w roku 2016, zebrani na Eucharystii w dniu I Komunii świętej (taca: 11 czerwca 2017 r.), Róże Różańcowe z Osieka i KSIĘŻA SALEZJANIE z Osieka. Rodzice młodzieży, która w dniu 25 września 2016 roku przyjęła Sakrament Bierzmowania ufundowali mensę ołtarza. W grudniu 2016 otrzymaliśmy dotację z Fundacji POLSKA MIEDŹ, w wysokości 50 000, – zł.

Wszystkich dobrodziejów zapewniamy o pamięci modlitewnej. W kościele w Osieku odprawiana będzie Msza Święta w intencji ofiarodawców w ostatnim dniu miesiąca (wspomnienie św. Jana Bosko) lub w okolicy tego dnia.

Ks. Wojciech Skowron sdb
proboszcz