I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r. została wyłączona


  1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po nabożeństwach w Kłopotowie i w Pieszkowie; w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00.
  2. W Adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie w kościele w Osieku:  w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 18.00; we wtorek o godzinie 8.00. Zachęcam, aby na roraty przynosić lampiony. W Pieszkowie msza św. w najbliższym tygodniu w I piątek miesiąca o godz. 16.30 – w intencji zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Przed nabożeństwem spowiedź.
  3. Przed wejściem na Eucharystię możemy dziś nabyć opłatki na stół wigilijny. Na zakończenie nabożeństwa zostaną one pobłogosławione. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy m.in. na sfinansowanie bieżących wydatków w kościołach – w Osieku na renowację organów; w Kłopotowie i w Pieszkowie na spłatę kosztów instalacji ogrzewania. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny – akcja poda patronatem CARITAS Polska.
  4. Zakończyliśmy listopadową modlitwę za zmarłych polecanych w Wypominkach. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę podczas różańca i mszy św. i składane ofiary pieniężne, które przeznaczamy na bieżące wydatki.
  5. We wtorek 10 grudnia Wizyta Duszpasterska w Osieku u parafian przy ulicy: Tulipanowej (od ulicy Słonecznej do Zagajnikowej); /we wtorek 17 grudnia ulica Pieszkowska: od n. 1 do n. 33/: . Rozkład dostępny jest w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Wizyta Duszpasterska potrwa do 18 stycznia 2020 r. Dziękujemy rodzinom, które potwierdzają gotowość przyjęcia duszpasterza w swoich domach; potwierdzenia wrzucamy do skrzynki z napisem „WIZYTA DUSZPASTERSKA” – w drzwiach kościoła w Osieku.
  6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzam chorych z posługą sakramentalną od godziny 9.00. W Pieszkowie spowiedź od 16.00 do 16.30; w Osieku od 17.30 do 18.00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 16.30 i różaniec z rozważaniem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. Dziękujemy za pomoc przy przygotowaniu świątyni i terenu wokół kościoła.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
  10. Dziękujemy za darowizny na sprzątanie kościołów (w Osieku wpłaty gotówkowe – w II-gą niedzielę miesiąca u p. Danuty – w Domu Parafialnym po nabożeństwach o 11.30 i 13.00; w pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych). Numer konta bankowego parafii dostępny na stronie internetowej. 

                                                           Ks. Wojciech Skowron sdb  – proboszcz