IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r. została wyłączona
 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, oraz wypełniając treść zarządzeń przewodniczącego Rady Stałej KEP oraz Biskupa Legnickiego uprzejmie informuję, że wewnątrz kościoła podczas nabożeństw organizowanych w naszych świątyniach może przebywać maksymalnie 50 osób. Przypominam, że Msze św. z kościoła w Osieku są transmitowane online.
 2. W związku z sytuacją w kraju i wszystkimi zarządzeniami Rady Stałej Episkopatu Polski oraz biorąc pod uwagę ilość wiernych fizycznie obecnych w kościołach naszej parafii w minioną niedzielę informuję, że w najbliższe dwie niedziele tj. 22 i 29 marca 2020 r. nie będzie Mszy św. w kościele w Kłopotowie i w kościele w Osieku o godzinie 11.30.
  Pozostają nabożeństwa: w Pieszkowie (10.00) i w Osieku (13.00 – transmisja online). Wyznaczone intencje zostaną odprawione w innym czasie lub w innych kościołach.
  Intencja Mszy św. wyznaczona 29 marca na g. 11.30 w kościele w Osieku: „O Boże Miłosierdzie dla śp. Stanisława i zmarłych z rodziny” – zostanie odprawiona w tym samym dniu tj. 29.03.2020 r. o godzinie 13.00 (transmisja online).
 3. Każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiamy w kościele parafialnym różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  Zachęcam do wspólnej modlitwy – transmisja online.
 4. Msze św. w dni powszednie w kościele w Osieku zgodnie z zaplanowanym rozkładem. Osoby zamawiające intencje lub bliskie mogą swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach. Pozostałe osoby zachęcam do uczestnictwa – online.
  W kościele w Pieszkowie i w Kłopotowie w dni powszednie nie będzie nabożeństw. – intencja: „O Boże miłosierdzie dla Józefa Cyrulak /od uczestników pogrzebu/” – w kościele w Osieku – środa 25 marca g. 18.00. 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 5. Droga Krzyżowa – w piątek 27 marca o godz. 18.45 – bez udziału fizycznego wiernych (tylko online – w kościele parafialnym w Osieku).
 6. Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 7. Kancelaria nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny w godzinach: 10.00 – 14.00. /w dni powszednie – od poniedziałku do piątku/
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy renowację instrumentu organowego. Pozostanie tylko montaż jednego, nowego głosu, który jest wykonywany w pracowni poza regionem. Uroczyste poświęcenie planowane jest w dniu 15 kwietnia 2020 r.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  NIEDZIELA: http:// www.e.niedziela.pl/
  – GOŚĆ NIEDZIELNY:
  http://www.igomedia.pl/Zamow-GN
 10. Dziękujemy dobrodziejom za WPŁATY:
  – na remont instrumentu organowego.
  – za wsparcie materialne wspólnoty mimo fizycznej nieobecności na nabożeństwach niedzielnych („taca”) za pośrednictwo konta parafialnego.

                                                            Ks. Wojciech Skowron sdb – Proboszcz