OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Bez kategorii Możliwość komentowania OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE została wyłączona

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  – 12.03.2023 R.

 1. Droga krzyżowa w Osieku w piątek o godz. 17.30. W Pieszkowie Droga krzyżowa w środę o godz. 16.30 i po Drodze krzyżowej Msza św.
 2. Gorzkie żale w  każdą niedziele Wielkiego Postu w Osieku o godz. 12.30; w Pieszkowie   przed Mszą św. ok. godz. 9.40; w Kłopotowie również przed Mszą św. o 8.15.
 3. Katecheza dla  klasy VIII – poniedziałek 13 marca godz. 17.30 w salce na plebanii.
 4. Katecheza dla dzieci z kl. III odbędzie się w czwartek 16 marca o g. 16.30 w salce. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych, w niedzielę 19 marca na Mszy św. o godz. 11.30.
 5. We wtorek, 14 marca spotkanie wspólnoty FOCOLARE po wieczornej Mszy św., w salce na plebanii w Osieku.
 6. Przypadająca w niedzielę,  19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w tym roku została przeniesiona na  poniedziałek 20 marca.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY. Zachęcam do lektury.
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 25 marca Mszą św. o g. 18.00 i będą trwały do środy 29 marca włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mariusz Jeżewicz – Salezjanin, dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie.
 9. W przedsionku kościoła w Osieku, a w Pieszkowie i Kłopotowie w zakrystii,  można kupić świece wielkanocne – paschaliki. Mała świeca – 8 zł.; duża – 16 zł. Akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc pacjentom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu.
 10. Msza św. gregoriańska za śp. Stanisławę Gołdyn, w sobotę 18 marca zostanie odprawiona o godz. 8.00. Za zmianę przepraszam.
 11. Serdecznie dziękuję wszystkim dobrodziejom za ofiary na rzecz wspólnoty parafialnej. Na Drogę Krzyżową i na nasze parafialne inwestycje wpłynęło w minionym tygodniu 3.900 zł. Sprawę naszych parafialnych inwestycji polecam Waszej łaskawej ofiarności i w marę możliwości liczę na Wasze wsparcie i pomoc. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość i wystrój naszych kościołów.

Pomódlmy się za zmarłych parafian, za zmarłych z naszych rodzin:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju.

                                                                     Ks. Jerzy Bachor SDB – proboszcz