XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r. została wyłączona


 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca (po nabożeństwach). Po Msza św. o godzinie 11.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec.
 2. W poniedziałek 7 października wspomnienie M. B. Różańcowej. Msza święta w Pieszkowie o g. 16.30 (o 16.00 – nabożeństwo różańcowe). W środę nie będzie w Pieszkowie nabożeństwa.     
 3. Również w poniedziałek 7 października katecheza przygotowująca do Sakramentu Bierzmowania – klasa VI (g. 19.00).  
 4. We wtorek 8 października rozpoczynam Wizytę Duszpasterską u rodzin naszej parafii w Pieszkowie. Rozkład na stronie internetowej i na ulotkach. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (szablon – jest na ulotce z drugiej strony rozkładu), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA.
 5. Próba scholi w piątek o g. 19.00 w Domu Parafialnym.       
 6. W niedzielę 13 października XIX Dzień Papieski. Po nabożeństwach młodzież kwestuje na potrzeby Fundacji: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera stypendiami uzdolnioną młodzież z niezamożnych rodzin.
 7. W dniu 20 października dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00 w kościele w Pieszkowie, a po jej zakończeniu uroczysty koncert. Zapraszamy w imieniu organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury. Szczegóły na plakacie i stronach internetowych Parafii i Pieszkowa.
 8. We współpracy z organizacją „Pro Missio” zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można go składać jeszcze jutro w poniedziałek 7 października (do g. 15.00) na placu za kościołem w Osieku.
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY.
 10. Dziękujmy za darowizny na pokrycie kosztów renowacji okien i krat w kościele w Osieku oraz na sprzątanie kościołów (W Osieku za tydzień w II-gą niedzielę miesiąca, u p. Danuty – w Domu Parafialnym między nabożeństwem o 11.30 a 13.00. W pozostałych kościołach po nabożeństwach u osób odpowiedzialnych).      


                                           Wojciech Skowron sdb – proboszcz                    

(Łk 17, 5-10)
Apostołowie prosili Pana: “Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: “Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.