XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r. została wyłączona

(Mk 12,38-44)
Jezus nauczając mówił do zgromadzonych: „Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok”. Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: „Zaprawdę powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

 

OGŁOSZENIA

  1. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach w kościele w Osieku: w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 17.30. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godzinie 17.00.
  2. W środę o Msza św. w Pieszkowie o godz. 17.00; przed Eucharystią różaniec za zmarłych.
  3. W dniu 20 listopada Wizyta Duszpasterska u rodzin przy ulicy Tęczowej i Ogrodowej. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA /przynajmniej dzień przed planowaną wizytą/.
  4. We wtorek 27.11. rodziny przy ulicy Polnej; a w kolejne wtorki listopada i w grudniu przy ulicy: Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r.
  5. W niedzielę 25 listopada w naszej parafii odpust ku czci Chrystusa Króla. W tym dniu w Osieku Msze święte: o godzinie 10.00 i o godzienie 13.00 suma odpustowa, podczas której odsłonimy pamiątkową tablicę ufundowaną z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 14.30 w świetlicy wiejskiej w Osieku rozpocznie się uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu oraz zostanie otwarta okolicznościowa wystawa: „Moja rodzina w ostatnich 100-latach”. Po akademii poczęstunek dla wszystkich obecnych.
  6. W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna we wtorek rano. Zapraszam w środę od 9.00 do 9.30 lub w sobotę po wieczornej eucharystii.
  7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  8. Niebawem zakończą się prace przy nowych ławkach do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji wyniesie: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 23 300, – zł.
  9. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz