XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Możliwość komentowania XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r. została wyłączona

(Mk 13,24-32)
Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po wielkim ucisku słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku. Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte. Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Zaprawdę powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.

ROZWAŻANIE DO EWANGELII

OGŁOSZENIA:

1. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach w kościele w Osieku: w środę, czwartek, piątek i sobotę o godzinie 17.30. We wtorek po mszy świętej o godz. 8.00. W Pieszkowie msza św. w poniedziałek o godz. 17.00; przed Eucharystią różaniec za zmarłych. W Kłopotowie w środę o godz. 16.30; przed Eucharystią różaniec za zmarłych.
  2. W poniedziałek 19 listopada od godz. 10.00 przygotowujemy kościół w Osieku do instalacji nowych ławek. Prosimy o pomoc przy wynoszeniu starych ławek.
  3. W dniu 20 listopada Wizyta Duszpasterska u rodzin w Osieku przy ulicy Tęczowej i Ogrodowej (od godz. 16.00). Wizytę potwierdziło 8 rodzin.
  4. We wtorek 27.11. przy ulicy Polnej; a w kolejne wtorki (lub soboty) przy ulicy: Parkowej, Cichej, Krótkiej, Srebrnej, Fiołkowej, Magnoliowej oraz w Kłopotowie. Pozostałe rodziny planuję odwiedzić między 29 grudnia a 26 stycznia 2019 r. Rodziny, które pragną przyjąć duszpasterza prosimy o informację (można skorzystać z szablonu – jest na ulotce dostępnej w kościele w Osieku), którą wrzucamy w kościele do skrzynki z napisem WIZYTA DUSZPASTERSKA /przynajmniej dzień przed planowaną wizytą/.
  5. W sobotę 24 listopada – po zakończeniu wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi – przygotowanie do odpustu parafialnego (do godziny 19.30).
  6. W dniu 25 listopada w dzień uroczystości odpustowej w Osieku suma odpustowa o godzinie 13.00. O godzinie 14.30 w świetlicy wiejskiej w Osieku rozpocznie się uroczysta akademia poświęcona temu wydarzeniu oraz zostanie otwarta okolicznościowa wystawa: „Moja rodzina w ostatnich 100-latach”. Po akademii rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i poczęstunek dla wszystkich obecnych.
  7. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek rano i wyjątkowo w piątek po wieczornej Eucharystii.
  8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejne nowe numery czasopism: NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY oraz Don Bosko – czasopismo dla rodziców i wychowawców /nieodpłatnie/.
  9. Niebawem zakończą się prace przy nowych ławkach do kościoła w Osieku. Koszt inwestycji wyniesie: 60 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli się finansowo w to dzieło. Zebraliśmy 27 050, – zł.
  10. Dziękujemy za wpłaty na sprzątanie świątyń. Gotówkowo możemy dokonać wpłat na ten cel po nabożeństwach (w Osieku po Mszy św. o godz. 13.00 w II-gą niedzielę miesiąca).

Ks. Wojciech Skowron  – proboszcz